• Akaryakıt Fiyatları

  Akaryakıt Fiyatları

  2 Dakika Okuma Süresi
  5 ay önce
  Paylaş

  Akaryakıt fiyatları son zamanlarda bir hayli artmıştır. Sürekli olarak artış ve yazılış gösteren akaryakıt fiyatlarında 26 Kasım itibariyle ciddi oranda bir artış gözlemlenmiştir. Özellikle son zamanlarda ekonominin dalgalanması ve dolar kurunun 13 lirayı geçmesi ile birlikte piyasaya da yansımaya başlamıştır. Bundan dolayı da akaryakıt fiyatlarında oldukça ciddi oranda artışlar yaşanmıştır. 25 Kasım 2021 tarihinden itibaren akaryakıt fiyatlarına yeni bir zam gelmiştir. Gece yarısından itibaren uygulanmaya başlanmıştır. Benzin, motorin, LPG gibi birçok akaryakıtta belli başlı fiyat değişikliği yaşanmıştır. 25 Kasım 2021 gece yarısından itibaren benzin litresinde 1 lira 02 kuruş Yükseliş görülürken motorin fiyatında ise 1 lira 06 kuruş zam uygulanmıştır.

  Benzin Fiyatları

  Benzin fiyatları da akaryakıt fiyatları dahilinde aniden Yükseliş yaşayan ürünler arasında yer almıştır. 25 Kasım 2021 tarihinden itibaren enerji petrol gaz İkmal istasyonları işveren sendikasından edinilen bilgilere göre benzin ürününde de bir hayli artış yaşanmıştır. Benzin fiyatları il olmak üzere farklılık gösterebilmektedir. Ankara’da benzin fiyatı 8,72 liradan satılırken litre fiyatı 9,74 oranında yükselmiştir. Ancak izmir’de 8,74 arasında satılırken 9,76 oranında çıkmıştır. Genel itibarıyla benzin litresinde 1 lira 02 kuruş dolaylarında Yükseliş yaşanmıştır. Ancak ülke genelinde şehirden şehire birkaç kuruş fark oynamaktadır.

  Motorin Fiyatları

  Motorin fiyatları da tıpkı benzin ve akaryakıt fiyatları gibi Yükseliş gösteren ürünlerden biridir. 25 Kasım 2021 tarihinden itibaren motorin fiyatlarında da ciddi anlamda artış yaşanmıştır. motorin fiyatlarında da ülke genelinde şehirden şehire ufak ufak farklılıklar gözlemlenmektedir. Ankara şehrinde ortalama olarak 8,77 liradan satılan motorin metre fiyatı 9,83 olarak değişmiştir. İstanbul şehrinde ise 8, 71 buradan satılan motorin 9,77 liraya kadar yükselmiştir. Ayrıca İzmir’de 8,79 liradan satılan motorin zam uygulaması sonucunda 9,85 liraya kadar çıkmıştır. Fiyatların artıp artmayacağı konusunda kesin bir bilgi söz konusu değildir. Ancak 25 Kasım 2021 tarihinden itibaren gece saatlerinde uygulanmaya başlanan zam uygulaması hala devam etmektedir. 2022 yılına girmeye çok az bir vakit kala akaryakıt fiyatlarında ciddi anlamda zam uygulanmıştır.

  Benzer Yazılar
  175 Okunma 5 ay önce
  177 Okunma 5 ay önce
  191 Okunma 5 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.